Wiele firm budujących swoje fabryki musi zastosować się do ogólnie panujących, restrykcyjnych przepisów prawa budowlanego. Oprócz hal produkcyjnych, magazynów składowania należy również wziąć pod uwagę ogrodzenie wokół całego terenu.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Przepisy BHP jednoznacznie określają, że każdy teren przemysłowy powinien być ogrodzony. Wynika to z faktu przedłożenia zasad bezpieczeństwa nade wszystko. Ochrona pracowników, jak i całego mienia stanowi tu kluczową kwestię. Wielu inwestorów musi pogodzić ze sobą aspekty ochrony, wytrzymałości jak i estetyki ogrodzenia. Nowoczesne budownictwo już od jakiegoś czasu skupiło się na wykorzystaniu ogrodzeń panelowych jakie oferuje m. in. firma Legi.
Modułowa siła
Modułowe systemy Legi typu R-Fit charakteryzują się wzmocnioną wytrzymałością, co ma niebagatelne znaczenie na terenach przemysłowych. Zastosowane tu dwa rzędy poziomych prętów gwarantują większą stabilność całego ogrodzenia. Co więcej panele montowane są do słupka na tak zwaną „zakładkę”. Oznaczona to, że kraty w miejscu złączeń nachodzą na siebie tworząc więcej punktów zaczepienia. Dodatkowo panel dociskowy, który stosuje się przy tego typu ogrodzeniach, maskuje wszelkie wystające elementy. Całość tworzy idealną konstrukcję, która nie oprze się nawet kilkutonowym wózkom widłowym. Konstrukcja w przypadku uderzenia może się wygiąć, ale łączenia pozostają nierozerwane.
Proste jest piękne
Modernistyczna architektura budynków przemysłowych wymusza na projektantach tworzenie również nowoczesnych ogrodzeń. Stąd projektanci Legi postawili na połączenie prostego designu z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W dzisiejszym świecie wszystko musi być spójne i szybkie. Dlatego ogrodzenia Legi typu R-Fit to czysta, prosta elegancja, która idealnie wpasuje się w krajobraz projektów architektonicznych.
Link do strony artykułu: https://cafe.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/modulowa-stabilnosc